10 Najlepszych Past Wybielających Zęby w 2023 roku

Najlepsze pasty wybielające zęby chronią przed zapaleniem dziąseł, kamieniem i próchnicą, ale przede wszystkim wybielają. Przeczytaj nasz poradnik, zobacz ranking 10 najlepszych past do wybielania zębów w 2023.

Niezależnie od tego, czy nie możesz się obejść bez kawy lub czerwonego wina, czy cierpisz na nadwrażliwość zębów, istnieje rozwiązanie, żeby zachować biały uśmiech.

Dobra pasta wybielająca zęby rozwiąże wszystkie twoje problemy i doda ci pewności siebie. Najlepsze z nich ułatwiają zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a także chronią przed próchnicą i kamieniem.

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza pasta wybielająca zęby, w tym rankingu przedstawiamy 10 skutecznych, bezpiecznych i łatwych w użyciu.

10 Najlepszych Past Wybielających Zęby

Curaprox Black is White

1. Curaprox Black Is White

cena iperfumy

105 zł

Najlepsza Pasta Wybielająca Zęby w 2023

Z drogi, zwykła pasto do zębów: Black Is White ma czarną konsystencję! Jej formuła zawiera węgiel drzewny i fantastycznie wybiela zęby. Skutecznie usuwa przebarwienia, pochłaniając przy tym resztki jedzenia. 

Ma bardzo małe cząsteczki ścierne i nie zawiera żadnych mocnych składników wybielających, cząsteczek plastiku, triklosanu ani SLS – dzięki czemu możesz mieć naturalnie perłowe zęby bez niebezpieczeństwa zniszczenia szkliwa!

Szczotkuj zęby minimum dwa razy dziennie, a efekty zobaczysz już po 2 tygodniach. Curaprox to najlepsza wybielająca pasta do zębów, która zapewni ci biały uśmiech.


Swissdent Extreme

2. Swissdent Extreme

cena iperfumy

74 zł

Profesjonalne Wybielanie Zębów

Swissdent Extreme to najbardziej popularna, profesjonalna pasta wybielająca zęby. Jest polecana przez dentystów i wszystkich użytkowników. Wybiela, odświeża, wzmacnia i chroni.

Regularne stosowanie pasty w ciągu kilku tygodni sprawi, że twoje zęby będą bielsze i znacznie czystsze. Pasta usuwa przebarwienia i plamy po kawie, herbacie, tytoniu i czerwonym winie. Zawiera fluorek, który pomaga zapobiegać infekcjom w jamie ustnej.


My Magic Mud Activated Charcoal

3. My Magic Mud Activated Charcoal

cena iperfumy

49 zł

Naturalna wybielająca pasta do zębów

My Magic Mud to naturalna pasta wybielająca zęby, która może być stosowana codziennie. Wybiela, wzmacnia szkliwo i wspaniale czyści zęby. Formuła zawiera węgiel aktywny, który usuwa osad z płytki nazębnej, toksyny powodujące nieświeży oddech i przebarwienia zębów.

Rezultatem jest czystość jak po wizycie u dentysty oraz dużo bielszy uśmiech. Pasta chroni zęby przed próchnicą, szkliwo przed erozją kwasową i utrzymuje świeży oddech w jamie ustnej. Dzięki niej zęby są białe i widocznie czystsze.


BlanX White Shock

4. BlanX White Shock

cena iperfumy

57 zł

Wybielająca pasta z Lampą LED

White Shock zawiera opatentowaną formułę Actilux, ze składnikiem aktywnym, który wykorzystuje moc światła do wybielania zębów. Testowaliśmy cały zestaw w ciągu ostatnich 2 miesięcy i jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyników.

Pasta nie zawiera nadtlenków ani wybielaczy optycznych. Po prostu myjesz zęby, a następnie wkładasz do ust lampę LED, która aktywuje formułę i wybiela zęby. Po 10 minutach możesz zakończyć sesję. Efekty są widoczne gołym okiem.

Jeśli zastanawiasz się, jaka pasta wybielająca daje najszybsze efekty, odpowiedź brzmi BlanX White Shock.


iWhite Instant

5. iWhite Instant

cena iperfumy

43 zł

Białe Zęby przez Długi Czas

Chociaż obietnica natychmiastowych rezultatów jest lekką przesadą, iWhite Instant wyraźnie rozjaśnia zęby już po kilku użyciach. Dzięki nowej formule pasta do zębów wnika głęboko do środka i wybiela zęby od wewnątrz.

Zawiera także polerujące mikrokryształki i oczyszczające cząsteczki polifosforanowe. Białe zęby zobaczysz po 30 dniach. Smak jest przyjemny, a konsystencja gładka. 

Chociaż jest to dość drogi produkt, jest też bardzo wydajny. W tej samej linii znajdziesz też wybielający płyn płukania jamy ustnej.


Beverly Hills Formula Professional White Range

6. Beverly Hills Formula Professional White Range

cena iperfumy

48 zł

Wybielanie i Higiena Jamy Ustnej

Mówi się, że  Professional White marki Beverly Hills Formula to najbardziej skuteczna i najmniej ścierająca szkliwo pasta wybielająca zęby. Według testów przeprowadzonych przez producenta usunęła do 69,7% przebarwień w ciągu 5 minut, podczas gdy inne popularne pasty zaledwie 9,4%.

My musimy przyznać, że faktycznie po pierwszym użyciu zęby wydają się bielsze a jama ustna czystsza, ale prawdziwe efekty i usunięcie ciężkich przebarwień po kawie czy papierosach widać przy systematycznym użytkowaniu. 


Opalescence Whitening

7. Opalescence Whitening

cena iperfumy

42 zł

Najlepsza w Usuwaniu Kamienia

Formuła tej pasty do zębów zawiera całkowicie naturalne składniki. Dokładnie czyści jamę ustną i usuwa przebarwienia. Opalescence jest w stanie wybielić zęby aż o dwie tonacje.

Zawiera łagodne mikrocząsteczki do usuwania plam, wzmacnia szkliwo i chroni przed powstawaniem kamienia nazębnego. To najlepszy wybór dla osób, które noszą aparat ortodontyczny.


Sensodyne Repair & Protect Whitening

8. Sensodyne Repair & Protect Whitening

cena iperfumy

40,70 zł

Najlepsze Wybielanie Zębów Wrażliwych

Cierpisz na nadwrażliwość zębów i ostre zabiegi wybielające nie są dla ciebie? Delikatna formuła Sensodyne zapobiega bólom dziąseł i zębów oraz pomaga usunąć plamy lepiej niż jakakolwiek inna pasta do zębów opcja na rynku. Zawiera azotan potasu, który pomaga szybko zmniejszyć wrażliwość i daje natychmiastowy efekt trwający zwykle 24 godziny. 

To zdecydowanie najlepsza pasta do zębów wybielająca i kojąca nadwrażliwość.


marvis whitening

9. Marvis Whitening Mint

cena iperfumy

35 zł

skuteczna pasta wybielająca, która Zapobiega Próchnicy

Ta pasta wybielająca zęby gwarantuje efekt wybielenia i jest zapakowana w piękną tubę, w starym stylu aptekarskim. Formuła Marvis jest oparta na bazie ksylitolu i sorbitanu. Te składniki mają właściwości antybakteryjne i hamują gromadzenie się osadu. Nie pieni się jak większość past do zębów i ma przyjemny smak mięty.

To najlepsza pasta wybielająca do zębów dla osób, które szukają delikatnej, ale i skutecznej formuły.


Colgate Max White Extra Care Sensitive Protect

10. Colgate Max White Extra Care Sensitive Protect

cena iperfumy

19 zł

Najtańsza Wybielająca Pasta do Zębów

Prawdopodobnie już znasz tę jaskrawą, czerwoną tubę ze swojego supermarketu – w tym rankingu znalazła się tylko dlatego, że naprawdę działa.

Jeśli będziesz ją regularnie stosować szczególnie w połączeniu ze szczoteczką elektryczną, z czasem twoje zęby staną się bielsze.

Ta pasta do zębów nie powoduje nadwrażliwości, która tak często towarzyszy niektórym zabiegom wybielającym.


Jak wybrać najlepszą pastę wybielającą do zębów?

Pasty wybielające do zębów działają na dwa sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie materiałów ściernych, które działają w celu usuwania plam pozostawionych przez kawę, papierosy, jedzenie i wino.

Drugi sposób to użycie chemicznego składnika wybielającego o wyższej koncentracji, który zmienia kolor zębów.

Oto kilka kluczowych czynników, które należy rozważyć przy zakupie pasty wybielającej.

Poziom ścieralności

Wybielające pasty do zębów wykorzystują materiały ścierne do usuwania plam. Im wyższy poziom ścieralności, tym bardziej skuteczna będzie twoja pasta. Zaleca się, aby nie były zbyt intensywne, bo może to uszkodzić szkliwo. 

Najlepsze pasty wybielające są skuteczne bez mocnego ścierania.

Efekt wybielania

Wybielacz działa aż na poziomie szkliwa zębów i wywołuje reakcję chemiczną, aby pozbyć się plam na powierzchni. Działanie past wybielających mogą uzupełniać inne produkty - na przykład płyn do płukania jamy ustnej.

Ochrona Szkliwa 

wraz z wiekiem szkliwo zaczyna się ścierać. Nasze zęby są porowate, więc plamy po prostu łatwiej się na nich osadzają. Ścierna pasta do zębów w połączeniu z dobrymi technikami szczotkowania utworzy cienkie zewnętrzne pokrycie zębów, co utrudni pojawienie się przebarwień.

Składniki aktywne

komu się chce szukać w Google wszystkich składników formuły past wybielających do zębów? Nie musisz tego robić. Po prostu weź pod uwagę kilka składników aktywnych, które są produktami chemicznymi i zwiększają wydajność pasty. Zwracaj uwagę między innymi na:

  • Calprox: formuła z sodą oczyszczoną i 16 innymi składnikami aktywnymi, które rozpuszczają warstwy bakterii, aby zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej.
  • Hydrowana krzemionka: łagodny środek ścierny do usuwania plam na zewnątrz zębów.
  • Nadtlenek wodoru: najpopularniejszy składnik stosowany do wybielania zębów.
  • Polivinylopirolidon (PVP): Ta substancja osadza się na zębach, aby nie przylegały do nich nowe plamy.
  • Azotan potasu: Związek chroniący nerwy zębów w celu zmniejszenia wrażliwości.
  • Dwuwęglan sodu (soda oczyszczona): używany do czyszczenia zębów, odświeżania oddechu i neutralizowania szkodliwych kwasów w jamie ustnej.
  • Monofluorofosforan sodu (fluorek): udowodniono, że wzmacnia szkliwo zębów, zapobiega powstawaniu ubytków i zmniejsza wrażliwość zębów.
  • Tripolyphosphate sodu: Środek detergentowy usuwający plamy na zębach.
  • Chlorek strontu: wiąże się ze śliną, aby chronić korzeń zęba i łagodzić objawy nieskomplikowanej nadwrażliwości zębów.

Zobacz też: najlepsze szczoteczki do zębów

To ranking past wybielających. Wybierz najlepszą dla siebie i ciesz się pięknym uśmiechem. Jeśli spodobał ci się ten wpis, podziel się nim z innymi!