10 Najlepszych Past Wybielających Zęby

Najlepsze pasty wybielające zęby znajdziesz w ofercie Curaprox, Supermile i Yotuel, a także BlanX Med i Sensodyne. Nie tylko chronią przed zapaleniem dziąseł, kamieniem i próchnicą, ale także wybielają. Przeczytaj nasz poradnik i zobacz jak wybrać odpowiednią dla Ciebie, a w rankingu znajdziesz 10 najlepszych.

Niezależnie od tego, czy nie możesz się obejść bez kawy lub czerwonego wina, czy cierpisz na nadwrażliwość zębów, istnieje rozwiązanie, żeby zachować biały uśmiech. Dobra pasta wybielająca zęby rozwiąże wszystkie twoje problemy i doda ci pewności siebie. Najlepsze z nich ułatwiają zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a także chronią przed próchnicą i kamieniem.

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza pasta wybielająca zęby, w tym rankingu przedstawiamy 10 skutecznych, bezpiecznych i łatwych w użyciu.

10 Najlepszych Past Wybielających Zęby

Curaprox Black Is White

1. Curaprox Black Is White

Najlepsza Pasta Wybielająca Zęby
cena iperfumy

27 zł

Z drogi, zwykła pasto do zębów: Black Is White ma czarną konsystencję! Jej formuła zawiera węgiel drzewny i fantastycznie wybiela zęby – ale za to zabrudzi twoją łazienkę. Skutecznie usuwa przebarwienia, pochłaniając przy tym resztki jedzenia. 

Ma bardzo małe cząsteczki ścierne i nie zawiera żadnych mocnych składników wybielających, cząsteczek plastiku, triklosanu ani SLS – dzięki czemu możesz mieć naturalnie perłowe zęby bez niebezpieczeństwa zniszczenia szkliwa! Szczotkuj zęby minimum dwa razy dziennie, a efekty zobaczysz już po 2 tygodniach. Ta zapewni Ci biały uśmiech.


Supermile

2. Supersmile

Profesjonalne Wybielanie Zębów
cena iperfumy

86 zł

Supersmile to najbardziej popularna pasta wybielająca zęby. Jest polecana przez dentystów i wszystkich użytkowników. Wybiela, odświeża, wzmacnia i chroni. Regularne stosowanie pasty w ciągu kilku tygodni sprawi, że Twoje zęby będą bielsze i znacznie czystsze. Usuwa przebarwienia i plamy po kawie, herbacie, tytoniu i czerwonym winie. Zawiera fluorek, który pomaga zapobiegać infekcjom w jamie ustnej.


Yotuel All In One

3. Yotuel All In One

Najlepsza Ochrona Szkliwa
cena iperfumy

51 zł

Ta profesjonalna pasta wybielająca zęby może być stosowana codziennie. Wybiela, wzmacnia szkliwo i wspaniale czyści zęby. Formuła zawiera nadtlenek karbamidu, który skutecznie, a jednocześnie delikatnie wybiela zęby. W składzie znajdziesz także ksylitol, fluorek, wapń, a także fosforany. Pasta chroni zęby przed próchnicą, szkliwo przed erozją kwasową i utrzymuje świeży oddech w jamie ustnej. Zęby są białe i widocznie czystsze.


BlanX White Shock

4. BlanX White Shock

Zestaw z Lampą LED
cena iperfumy

45 zł

White Shock zawiera opatentowaną formułę Actilux, ze składnikiem aktywnym, który wykorzystuje moc światła do wybielania zębów. Testowaliśmy cały zestaw w ciągu ostatnich 2 miesięcy i jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyników. Pasta nie zawiera nadtlenków ani wybielaczy optycznych. Po prostu myjesz zęby, a następnie wkładasz do ust lampę LED, która aktywuje formułę i wybiela zęby. Po 10 minutach możesz zakończyć sesję. Efekty są widoczne gołym okiem.


iWhite Instant

5. iWhite Instant

Białe Zęby na Długi Czas
cena iperfumy

43 zł

Chociaż obietnica “natychmiastowych” rezultatów jest lekką przesadą, ta pasta do zębów wyraźnie rozjaśnia zęby już po kilku użyciach. Dzięki nowej formule wnika głęboko do środka i wybiela zęby od wewnątrz. Zawiera także polerujące mikrokryształki i oczyszczające cząsteczki polifosforanowe. Białe zęby zobaczysz po 30 dniach. Smak jest przyjemny, a konsystencja gładka. Chociaż jest to dość drogi produkt, jest też bardzo wydajny. W tej samej linii znajdziesz też wybielający płyn płukania jamy ustnej.


Crest 3D White Brilliance

6. Crest 3D White Brilliance

Wybielanie i Higiena Jamy Ustnej
cena iperfumy

20 zł

Brilliance to najlepsza seria produktów do wybielania, którą Crest wprowadził na rynek w ciągu ostatnich kilku lat. Jest uważana za najbardziej zaawansowaną i skuteczną formułę tej kultowej marki. Chociaż nie jest to profesjonalna pasta wybielająca do zębów, jest naprawdę dobra. Jest bezpieczna dla szkliwa, delikatnie się pienieni i dociera w trudno dostępne miejsca. Chroni zęby przed powstawaniem przebarwień i walczy z ubytkami. Możesz jej używać do codziennej pielęgnacji.


Opalescence Whitening Original Formula

7. Opalescence Whitening Original Formula

Najlepsza w Usuwaniu Kamienia
cena iperfumy

15 zł

Formuła tej pasty do zębów zawiera całkowicie naturalne składniki. Dokładnie czyści jamę ustną i usuwa przebarwienia. Opalescence jest w stanie wybielić zęby aż o dwie tonacje. Zawiera łagodne mikrocząsteczki do usuwania plam, wzmacnia szkliwo i chroni przed powstawaniem kamienia nazębnego. To najlepszy wybór dla osób, które noszą aparat ortodontyczny.


Sensodyne Whitening

8. Sensodyne Whitening

Najlepsze Wybielanie Zębów Wrażliwych
cena iperfumy

10 zł

Cierpisz na nadwrażliwość zębów i ostre zabiegi wybielające nie są dla Ciebie? Delikatna formuła Sensodyne zapobiega bólom dziąseł i zębów oraz pomaga usunąć plamy lepiej niż jakakolwiek inna pasta do zębów opcja na rynku. Zawiera azotan potasu, który pomaga szybko zmniejszyć wrażliwość i daje natychmiastowy efekt trwający zwykle 24 godziny.


Marvis Whitening Mint

9. Marvis Whitening Mint

Zapobiega Próchnicy
cena iperfumy

11 zł

Ta pasta wybielająca zęby gwarantuje efekt wybielenia i jest zapakowana w piękną tubę, w starym stylu aptekarskim. Formuła Marvis jest oparta na bazie ksylitolu i sorbitanu. Te składniki mają właściwości antybakteryjne i hamują gromadzenie się osadu. Nie pieni się jak większość past do zębów i ma przyjemny smak mięty.


Colgate Optic White

10. Colgate Optic White

Najtańsza Wybielająca Pasta do Zębów
cena iperfumy

7.50 zł

Prawdopodobnie już znasz tę jaskrawą, czerwoną tubę ze swojego supermarketu – w tym rankingu znalazła się tylko dlatego, że naprawdę działa. Jeśli będziesz ją regularnie stosować, z czasem twoje zęby staną się bielsze. Ta pasta do zębów nie powoduje nadwrażliwości, która tak często towarzyszy niektórym zabiegom wybielającym.


Jak wybrać najlepszą pastę wybielającą do zębów?

Pasty wybielające do zębów działają na dwa sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie materiałów ściernych, które działają w celu usuwania plam pozostawionych przez kawę, papierosy, jedzenie i wino. Drugi sposób to użycie chemicznego składnika wybielającego o wyższej koncentracji, który zmienia kolor zębów. Oto kilka kluczowych czynników, które należy rozważyć przy zakupie pasty wybielającej.

Poziom ścieralności: wybielające pasty do zębów wykorzystują materiały ścierne do usuwania plam. Im wyższy poziom ścieralności, tym bardziej skuteczna będzie Twoja pasta. Zaleca się, aby nie były zbyt intensywne, bo może to uszkodzić szkliwo.

Efekt Wybielania: wybielacz działa aż na poziomie szkliwa zębów i wywołuje reakcję chemiczną, aby pozbyć się plam na powierzchni. Działanie past wybielających mogą uzupełniać inne produkty - na przykład płyn do płukania jamy ustnej.

Ochrona Szkliwa: wraz z wiekiem szkliwo zaczyna się ścierać. Nasze zęby są porowate, więc plamy po prostu łatwiej się na nich osadzają. Ścierna pasta do zębów w połączeniu z dobrymi technikami szczotkowania utworzy cienkie zewnętrzne pokrycie zębów, co utrudni pojawienie się przebarwień.

Składniki aktywne: komu się chce szukać w Google wszystkich składników formuły past wybielających do zębów? Nie musisz tego robić. Po prostu weź pod uwagę kilka składników aktywnych, które są produktami chemicznymi i zwiększają wydajność pasty. Zwracaj uwagę między innymi na:

  • Calprox: formuła z sodą oczyszczoną i 16 innymi składnikami aktywnymi, które rozpuszczają warstwy bakterii, aby zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej.
  • Hydrowana krzemionka: łagodny środek ścierny do usuwania plam na zewnątrz zębów.
  • Nadtlenek wodoru: najpopularniejszy składnik stosowany do wybielania zębów.
  • Polivinylopirolidon (PVP): Ta substancja osadza się na zębach, aby nie przylegały do nich nowe plamy.
  • Azotan potasu: Związek chroniący nerwy zębów w celu zmniejszenia wrażliwości.
  • Dwuwęglan sodu (soda oczyszczona): używany do czyszczenia zębów, odświeżania oddechu i neutralizowania szkodliwych kwasów w jamie ustnej.
  • Monofluorofosforan sodu (fluorek): udowodniono, że wzmacnia szkliwo zębów, zapobiega powstawaniu ubytków i zmniejsza wrażliwość zębów.
  • Tripolyphosphate sodu: Środek detergentowy usuwający plamy na zębach.
  • Chlorek strontu: wiąże się ze śliną, aby chronić korzeń zęba i łagodzić objawy nieskomplikowanej nadwrażliwości zębów.

Zobacz też: najlepsze szczoteczki do zębów

To ranking najlepszych past wybielających. Wybierz najlepszą dla siebie i ciesz się pięknym uśmiechem. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim z innymi!