Najlepsze pędzle do konturowania twarzy znajdziesz w ofercie MAC, Sigma Beauty, Hakuro i Real Techniques. Zobacz nasz ranking i sprawdź jak wybrać idealny pędzel dla ciebie w 2023 roku.
Odpowiednie narzędzia do makijażu pomogą ci dodać subtelny kontur do kości policzkowych i modelować twarz za pomocą światła i cienia.
Podstawą świetnego konturowania twarzy, to opanowanie techniki.
Musisz również znaleźć kosmetyki, które pasują do odcienia twojej skóry. Sekretem jest wybór odcienia o chłodnym tonie, który jest o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy niż twoja cera.
I wreszcie, musisz zainwestować w odpowiednie pędzle do konturowania twarzy. Istnieją płaskie pędzle flat top, pędzle kątowe, pędzle-wachlarze, zaokrąglone pędzle do twarzy...
Cóż, powiedzmy, że jest ich dużo i łatwo się pomylić. Zobacz nasz ranking i wybierz najlepszy pędzel do konturowania dla ciebie.
Ranking najlepszych pędzli do konturowania twarzy

1. MAC 168 Synthetic Large Angled Contour Brush

198,55 zł

175 zł
najlepszy pędzel do konturowania twarzy w 2023
- Świetny do konturowania
- Idealny do aplikacji różu i bronzera
- Ma miękkie włókna syntetyczne
- Odpowiedni do kosmetyków w kremie i pudrze
Duży pędzel do konturowania firmy MAC 168S to najlepszy pędzel do konturowania. Został wykonany z syntetycznego włókna, które idealnie dopasowuje się do zagłębienia policzków, aby bezbłędnie wyrzeźbić i podkreślić wszystkie kontury twarzy.
Dzięki gęstej głowicy 168S doskonale poradzi sobie ze wszystkimi poziomami pigmentacji. Jest odpowiedni zarówno do kosmetyków w kremie, jak i pudrze.
Wszystkie pędzle MACa są ręcznie robione i składane przy użyciu materiałów najwyższej jakości. 168S Ma drewniany trzonek, na którym stabilnie osiada mosiężna niklowana skuwka.

2. Sigma Beauty F77 Chisel and Trim Contour

134 zł
Idealny pędzel do konturowania na mokro
- Idealny do konturowania mniejszych obszarów twarzy
- Zapewnia średnie/pełne krycie
- Wykonany z syntetycznego włosia
Sigma Beauty F77 to zdecydowanie jeden z naszych ulubionych pędzili do konturowania twarzy na mokro. Krótkie, zbite włosie zostało ścięte na płasko i wykonane z wyjątkowo miękkich włókien syntetycznych. Umieszczono je w solidnej, płaskiej skuwce, która nie odkształca się i nie rdzewieje.
Jest idealny do nakładania i blendowania kosmetyków do konturowania zarówno w kremie, jak i w płynie. Szczególnie dobrze radzi sobie na mniejszych obszarach twarzy, takich jak nos, linia żuchwy, powieki i skronie.
Jeśli zastanawiasz się jaki pędzel do konturowania twarzy będzie najlepszy w przypadku bronzera w kremie lub płynie, to koniecznie wypróbuj F77.

3. Hakuro J121 C Angled Cheek Contour Brush

99 zł
Doskonały pędzel do konturowania na sucho
- Efekt naturalnego konturowania
- Wykonany z naturalnego włosia
- Przeznaczony do kosmetyków w pudrze
Pędzel do konturowania Hakuro J121 C jest zdecydowanie najlepszy, jeśli chodzi o jakość naturalnego włosia. Jest przeznaczony do konturowania na sucho i będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na naturalnym efekcie makijażu.
Z pewnością spodoba ci się jego ścięta głowica, która została stworzona do aplikacji bronzera i różu na kości policzkowe, żuchwy, na brodę i skronie. Jest to prawdopodobnie najbardziej miękki pędzel, jaki znajdziesz w tym rankingu.

4. Beauty Blender micro.mini

72 zł
Gąbeczki do blendowania kosmetyków w płynie
- Doskonale rozprowadza korektor pod oczami
- Dociera do trudno dostępnych miejsc
- Odpowiedni do kosmetyków płynnych i kremowych
Zestaw Beauty Blender micro.mini zawiera dwie mini gąbeczki do makijażu, które mają idealną wielkość do nakładania kosmetyków konturujących pod oczami i w okolicy nosa. Aplikator w kształcie łezki jest super precyzyjny i blenduje jak żaden inny.
Działa najlepiej, gdy najpierw się go nawilży, a potem użyje do rozprowadzenia kosmetyku. Jeśli masz suchą skórę, niedoskonałości, blizny i bruzdy po trądziku, Beauty Blender będzie twoim najlepszym przyjacielem, bo zapewnia perfekcyjne wykończenie makijażu, które wygląda na skórze bardzo naturalnie.
Jeśli chcesz zblendować kosmetyki na kościach policzkowych, linii żuchwy i na czole, najlepiej użyj klasycznego Beauty Blendera.

5. Zoeva 114 Luxe Face Focus

85 zł
NAJLEPSZY PĘDZEL DO ROZŚWIETLACZA
- Ma mały, płaski i zaokrąglony kształt
- Idealny do rozświetlacza i pudru utrwalającego
- Wykonany z mieszanki syntetycznego i naturalnego włosia
Nieodłącznym elementem konturowania jest także rozświetlenie. Pędzel Zoeva 114 to absolutnie najlepszy pędzel do rozświetlacza. Będzie idealny do tego kosmetyku, bo nie tylko pobiera właściwą ilość produktu, ale też daje naturalny efekt, który można stopniować w zależności upodobań.
Został wykonany ręcznie z połączenia naturalnego i syntetycznego włosia. Płaski, nieco zaokrąglony kształt świetnie nadaje się do precyzyjnej aplikacji w okolicach oczu, ale także ewentualnych do poprawek makijażu. Pędzel Zoeva 114 bez wysiłku rozświetli twoją cerę.

6. Real Techniques Sculpt + Shape (438 i 439)

61 zł
Podwójny pędzel do bronzera i rozświetlacza
- Dwie końcówki do rzeźbienia i konturowania
- Syntetyczne włosie
- Do konturowania twarzy na mokro i sucho
Real Techniques Sculpt + Shape to pędzel do makijażu 2 w 1, który jest połączeniem pędzla 438 do precyzyjnego rzeźbienia i 439 do precyzyjnego konturowania. Dużym plusem jest jego wszechstronność, bo to doskonały pędzel do bronzera w kremie i w pudrze, a także płynnego i suchego rozświetlacza. Poza tym umożliwia wykorzystanie wielu technik konturowania.
Oba pędzle do twarzy są wykonane ręcznie z włókien syntetycznych. Mniejszy ma dołączoną nasadkę, która pozwala na łatwe przechowywanie i utrzymanie go w czystości.

7. Huda Beauty Face Tantour Sculpt & Shade Brush

115 zł
Podwójny pędzel do konturowania - mały i duży
- Dwie końcówki do precyzyjnego konturowania
- Wykonany z syntetycznego włosia
- Odpowiedni do kosmetyków płynnych i w pudrze
Dwustronny pędzel do blendowania dużych i małych powierzchni twarzy marki Huda Beauty został wykonany z włosia syntetycznego i umożliwi ci idealne nałożenia konturu, jak i samego bronzera.
Obie końcówki wygodnie rozprowadzają i blendują kosmetyki w pudrze i o kremowej konsystencji. Mniejszy, skośny pędzelek ma gęste włosie, które umożliwia precyzyjną aplikację produktu. Większy jest bardziej puszysty, wygładza i blenduje wszelkie ostre krawędzie na twarzy, dzięki temu makijaż twarzy będzie wyglądał naturalnie.

8. Rare Beauty Liquid Touch Concealer Brush

95 zł
Pędzel do konturowania twarzy pod oczami i na nosie
- Pozwala wygodnie konturować okolice oczu
- Syntetyczne włosie jest bardzo miękkie
- Pasuje do wszystkich kosmetyków do konturowania
Pędzel do korektora Rare Beauty jest super wygodny, bo ma ściętą głowicę i dobrze wywarzony trzonek, który w dotyku przypomina zamsz. Doskonale sprawdzi się do nałożenia rozświetlającego korektora pod oczy, na brodę, nos i czoło.
Liquid Touch Concealer Brush ma naśladować kształt opuszków palców i pomoże ci rozprowadzić podkład w trudno dostępnych miejscach, dlatego to doskonały pędzel do konturowania nosa. Został wykonany z syntetycznego włosia i z łatwością aplikuje kosmetyki do konturowania o płynnej konsystencji, a także pudry i kremy.

9. Zoeva 129 Luxe Fan

75 zł
Pędzel do aplikacji rozświetlacza
- Płaski kształt wachlarza blenduje ostre linie
- Włosie wykonane z naturalno-syntetycznej mieszanki
- Przeznaczony do kosmetyków w pudrze
Kochamy pędzle do rozświetlacza marki Zoeva. 129 Luxe Fan jest szczególnie dobry do delikatnego rozświetlania produktami w proszku. Pozwala uzyskać naturalne wykończenie. Dodatkowo umożliwia usuwanie nadmiaru pudru z twarzy. Może być też używany do bronzera, żeby nadać twarzy delikatny efekt muśnięcia słońcem. Wielozadaniowość w najlepszym wydaniu.
Wykonany z mieszanki syntetycznego i naturalnego włosia, jest bardzo przyjemny w dotyku. Must have dla osób, które cenią sobie naturalny makijaż twarzy w stylu no makeup.

10. Sigma Beauty Face F23

94,90 zł

103 zł
Najlepszy pędzel do bronzera
- Zapewnia efekt rozproszonego konturu
- Przeznaczony do kosmetyków w pudrze
- Ma miękkie w dotyku wegańskie włosie
Jeśli zastanawiasz się jaki pędzel do bronzera wybrać, to Sigma Beauty Face F23 będzie z pewnością najlepszy ze wszystkich. Syntetyczne włosie w pędzlach Sigma Beauty zostało zaprojektowane tak, aby pracować lepiej niż klasyczne, naturalne. Ma specjalne “końcówki”, dzięki którym wspaniale zbiera i rozprowadza produkt o konsystencji pudru.
Ten super miękki pędzel o łagodnym kształcie ułatwia uzyskanie subtelnego, wykonturowanego makijażu twarzy. Trzonek został wykonany z lekkiego drewna, a opatentowana, 3-pierścieniowa skuwka zapewnia większą wytrzymałość i trwałość pędzla.
Soft Angle Contour (F23) to zdecydowanie najlepszy pędzel do bronzera.

11. Fenty Beauty Face Shaping Brush

135 zł
dobry pędzel do bronzera i nakładania różu do policzków
- Wyprofilowany kształt dopasowuje się do twarzy
- Idealny do mieszania kremowych i pudrowych kosmetyków
- Ma miękkie, syntetyczne włosie
To pędzel idealny dla osób, które lubią minimalizm w swojej kosmetyczce. Został wykonany z włosia syntetycznego i jest wolny od okrucieństwa. Wyposażony w ściętą końcówkę pozwala aplikować kosmetyki do konturowania i dociera do wszystkich kątów i wypukleń na twarzy.
Projekt jest naprawdę genialny: pędzel przytula się do kości policzkowej, a jego boki są pochylone, dzięki czemu uzyskujemy efekt rozproszonego światła. Polubi go każdy róż do policzków i bronzer.

12. MAC 109 Synthetic Small Contour Brush

196 zł
WIELOFUNKCYJNY pędzel do różu, bronzera i rozświetlacza
- Niewielki kształt będzie idealny dla osób o małej twarzy
- Odpowiedni do kosmetyków płynnych, w kremie i pudrze
- Został wykonany ręcznie z syntetycznego włosia
MAC 109 to świetny pędzel do konturowania, który umożliwia precyzyjne nałożenie bronzera i idealnie sprawdza się do nakładania różu do policzków. Możesz go wykorzystać także do nakładania rozświetlacza na szczyty kości policzkowych i w okolicach skroni.
Miękko zaokrąglona końcówka pobiera idealną ilość pudru i gładko wtapia go w twarz. Z łatwością też blenduje kosmetyki w płynie i sprawia, że makijaż wygląda bardzo naturalnie. Ten pędzel jest zdecydowanie wart swojej ceny.
Jak wybrać najlepszy pędzel do konturowania twarzy
Istnieją pędzle do konturowania twarzy o różnych kształtach i zastosowaniach. Mają różne rodzaje włosia i materiały trzonków. Różnią się też ceną, jakością i przede wszystkim końcowym efektem, który pozostawiają na twarzy.
Możesz kupić zestaw pędzli do konturowania twarzy, ale dopasowanie ich pojedynczo pozwala na idealne dobranie ich do twoich potrzeb.
Przede wszystkim szukaj pędzli o dobrej jakości, które będą trwałe. Dzięki temu pozostaną z tobą na lata, a makijaż twarzy za każdym razem będzie wyglądać profesjonalnie.
Jeśli zastanawiasz się, jakie pędzle do konturowania twarzy wybrać, zobacz nasz poradnik poniżej.
Rodzaje pędzli
Jeśli zastanawiasz się jaki pędzel do konturowania wybrać, zobacz najpierw jaki rodzaj pasuje do twoich oczekiwań.
pędzle do bronzera
Pędzle do bronzera mają zazwyczaj ukośne, miękkie włosie, które pozwala zebrać odpowiednią ilość kosmetyku i łatwo rozprowadzić go w zagłębieniach policzków i na skroniach. Kolor jest jednocześnie rozmazywany, dlatego nie pozostawi plam i linii na twojej twarzy. To zdecydowanie najlepsze pędzle do blendowania.
Pędzel kabuki
To płaski, cienki pędzel do konturowania twarzy kosmetykami płynnymi lub pudrowymi. Dzięki płaskiej końcówce łatwo rozprowadza produkt we wszystkich wgłębieniach twarzy i jednocześnie rozmazuje powstałe linie. Jest idealny do nakładania kosmetyków w płynie i w pudrze.
Pędzle do rozświetlacza
Jeśli chcesz wykonać perfekcyjne konturowanie twarzy, przyda ci się mały pędzelek do nakładania rozświetlacza. Pozwoli ci precyzyjnie rozprowadzić kosmetyk na mniejszych obszarach twarzy, takich jak nos lub łuk brwiowy. Na początek możesz wypróbować pędzelek do rozcierania cieni.
PĘDZEL WACHLARZ
Ten pędzel jest idealny do nakładania rozświetlacza lub bronzera. Świetnie rozprowadza produkt bez względu na to, czy jesteś początkująca, czy masz już doświadczenie z konturowaniem twarzy. Nakłada cienką warstwę kosmetyku, dzięki czemu możesz stopniować intensywność swojego makijażu. Sprawdzi się to szczególnie dobrze, jeśli chcesz osiągnąć efekt twarzy muśniętej słońcem.
pędzle do korektora
O ile duże pędzle do konturowania pomagają nam uzyskać efekt cienia, to pędzle do korektora dodają do makijażu twarzy efekt światła. Rozprowadzając pod oczami, na brodzie i czole korektor o nieco jaśniejszym odcieniu niż podkład uzyskasz efekt młodszej, rozświetlonej skóry pełnej młodzieńczego blasku.
pędzle do różu
Delikatniejsze, puszyste, skośne pędzle świetnie nadają się do nakładania różu na kości policzkowe. Do bardziej napigmentowanego konturowania można użyć skośnych pędzli ze sztywniejszym i gęściej ułożonym włosiem.
Włosie pędzla
Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru pędzli do makijażu, jest także rodzaj włosia, z których zostały wykonane.
Włosie naturalne
Włosie naturalne to włosie pochodzenia zwierzęcego. Najczęściej do produkcji wykorzystywana jest sierść wiewiórki, łasicy, kuny, czy borsuków.
Największą zaletą pędzli z włosiem naturalnym jest fakt, że są bardzo miękkie i doskonale pobierają i rozprowadzają kosmetyki na twarzy, szczególnie te o pudrowej konsystencji. Z kolei największą wadą jest oczywiście to, że podczas produkcji cierpią na tym zwierzęta, ich cena jest zdecydowanie wyższa i szybciej się zużywają.
Włosie syntetyczne
Włosie syntetyczne najczęściej jest wykonane z włókien nylonowych lub poliestrowych.
Nie ma porowatej struktury, dzięki temu kosmetyki nie pozostają osadzone we wnętrzu włosia i można je z łatwością zmyć z pędzla razem z zarazkami. Będzie idealne do produktów o płynnej konsystencji. Największą zaletą włosia syntetycznego jest niska cena, ogromna łatwość czyszczenia i oczywiście fakt, że są wolne od okrucieństwa.
Poza tym sprawdź, czy włosie jest równomiernie rozłożone i ma jednolitą gęstość na całej powierzchni. Zwróć uwagę, czy włosie w żadnym miejscu nie sterczy i czy pędzel nie traci włosia podczas użytkowania lub mycia.
Pamiętaj, że to normalne, jeśli po pierwszym użyciu pędzel zrzuci kilka włosów. Natomiast jeśli robi to notorycznie, oznacza, że nie jest dobrej jakości.
Skuwka
Skuwka to blaszka zawinięta w tuleję, która łączy włosie z trzonkiem. Gdy włosie zostanie odpowiednio wyrównane, ułożone i zalane klejem, mocuje się je do metalowej skuwki. Kiedy połączysz włosie i skuwkę, powstaje głowica szczoteczki.
Metal, z którego wykonano skuwkę, powinien być nierdzewny i nie powinien się łatwo odkształcać pod naciskiem. Krawędzie powinny być równe i nie ranić palca podczas użytkowania.
Cała głowica szczoteczki powinna być przymocowana stabilnie do trzonka, co oznacza, że nie powinna się ruszać na boki, obracać ani chybotać.
Zwykle skuwka jest przyklejana do trzonków wykonanych z metalu lub plastiku. Wyjątkiem są trzonki drewniane, na których skuwka powinna być zaciśnięta. To zaciśnięcie tworzy charakterystyczne pierścienie u podstawy skuwki.
Trzonek
Sprawdź, czy trzonek pędzla jest gładki i nie ma na nim nierówności. Trzonek musi solidnie leżeć w twoim ręku, nie powinny być ani zbyt ciężkie, ani za lekkie.
Duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonany został trzonek.
Trzonek z tworzywa sztucznego
Plastikowe i akrylowe trzonki są najtrwalsze, ale także mogą być najdroższe. Do ich produkcji wymagane jest użycie formy, więc jest to opłacalne wyłącznie w produkcji masowej.
Trzonki akrylowe są najdroższe, ponieważ koszt materiału i produkcji jest wyższy, ale ich największą zaletą jest możliwość tworzenia fantazyjnych wzorów i kształtów.
Oprócz niezwykłej trwałości, trzonki z tworzywa sztucznego bywają często wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.
Trzonek z drewna
Pędzle z drewnianymi trzonkami są najczęściej spotykane wśród marek premium. Najczęściej do ich produkcji jest wykorzystywane drewno lite, twarde lub kompozytowe.
Dużym plusem jest fakt, że doskonale leżą w dłoni, natomiast minusem dość niska trwałość.
Drewniane pędzle nie powinny być zanurzane w wodzie, ponieważ są porowate i pochłaniają wodę. Oznacza to, że po zmoczeniu drewno większa swoją powierzchnię, a po wyschnięciu się kurczy. Rozszerzające się drewno trzonka rozciąga metalową skuwkę i może spowodować, że po wyschnięciu cała głowica pędzla poluzuje się lub całkowicie odpadnie.
Trzonek z metalu
Pędzle z metalu są zwykle wykonane z aluminium lub miedzi. Sam materiał jest dość lekki, dlatego producenci najczęściej decydują się na dodatkowe obciążenie pędzla silikonem.
Metalowy trzonek, tak jak drewniany, również nie powinien być zanurzany w wodzie. Jeśli już się to przytrafi, powinien być szybko wytarty ściereczką, bo pozostawienie wilgotnego trzonka do wyschnięcia może powodować pojawienie się rdzy. Dlatego warto wybrać pędzle o trzonku ze stali nierdzewnej lub aluminium.
Trzonek z metalu może się też odkształcić po upadku, więc należy używać pędzla z ostrożnością.
To ranking najlepszych pędzli do konturowania twarzy. Wybierz najlepszy dla siebie i ciesz się pięknym makijażem. Jeśli spodobał ci się ten wpis, podziel się nim z innymi!