10 Najlepszych Peelingów Enzymatycznych

Najlepsze peelingi enzymatyczne znajdziesz w ofercie Lancôme, Elemis, a także Collistar i Dermika. Zobacz nasz ranking najlepszych i przeczytaj poradnik, jak dobrać idealny dla Ciebie.

Dobry peeling enzymatyczny to rewelacyjna alternatywa dla klasycznego peelingu. W odróżnieniu od typowego scrubu funkcję ścierającą pełnią tu enzymy roślinne, które same wnikają w głąb skóry i oczyszczają ją z zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. 

Peeling enzymatyczny jest odpowiedni dla każdego, ale będzie szczególnie dobry dla osób wrażliwych na mechaniczne ścieranie. I mamy tu na myśli nie tylko osoby o skórze wrażliwej i delikatnej, ale także trądzikowej.

Delikatna cera może zareagować ścieranie podrażnieniem, mikrourazami, silnym przesuszeniem lub obniżoną odpornością na bakterie. Natomiast cera trądzikowa uniknie przenoszenia się bakterii na cząsteczkach ściernych na inne obszary twarzy.

Peeling enzymatyczny nie niesie za sobą ryzyka.

Dopasowanie do cery odpowiedniego peelingu jest ważne, a błąd w tej sztuce może doprowadzić do szeregu przykrych konsekwencji.

Żeby wyjść naprzeciw Twoim obawom, przygotowaliśmy ranking dziesięciu najlepszych peelingów enzymatycznych. 

Zobacz jak działa peeling enzymatyczny, dla jakiej skóry jest najlepszy i czy naprawdę będzie dla Ciebie odpowiedni.

10 Najlepszych Peelingów Enzymatycznych

Lancôme Exfoliance Clarté

1. Lancôme Exfoliance Clarté

148 zł

165 zł

175 zł

Najlepszy peeling enzymatyczny z granulkami

Ten pięknie pachnący peeling enzymatyczny ma konsystencję żelu, dlatego z pozoru niczym nie różni się od klasycznego kosmetyku do mycia twarzy. Do tradycyjnego peelingu upodabniają go jednak drobne, niebieskie granulki ścierające martwy naskórek.

Enzymy intensywnie pracują, oczyszczając skórę dogłębnie z nadmiaru sebum i martwego naskórka.

Największą pracę wykonują w nim ekstrakty z papai i ananasa. Uwielbiamy go za to, że działa naprawdę intensywnie i nie bierze jeńców. Polecamy go jednak głównie osobom, które nie mają wrażliwej skóry - dla nich może się okazać za mocny.

Peeling jest niesłychanie wydajny - jedno opakowanie starczyło nam aż na kilka miesięcy. Niebieska tubka może na stałe zagościć na wannie lub pod prysznicem, bo doskonale chroni kosmetyk przed wodą.


Elemis Papaya Enzyme Peel

2. Elemis Papaya Enzyme Peel

135 zł

Najlepszy peeling enzymatyczny Z Papają

To, co rzuciło nam się w oczy od razu, to nietypowa konsystencja peelingu, który ma postać pudru witaminowego. Zapach jest również oszałamiający, bo producent nie szczędził nam enzymów roślinnych z papai. 

Oprócz oczywistej funkcji oczyszczającej martwy naskórek, sebum i zanieczyszczenia, peeling ma również działanie odżywcze - posiada witaminę C i minerały.

Nasze twarze podczas testowania produktu były jędrne i elastyczne, za co od razu go pokochałyśmy. Tekstura i koloryt naszych skór znacznie się poprawiły - i to bez używania żadnych emulsji kryjących.

Polecamy ten delikatny peeling enzymatyczny posiadaczkom każdego rodzaju skóry - nawet tych najbardziej wrażliwych. 

Będzie też świetny dla osób z tendencją do przetłuszczania i zaskórników oraz dla tych, których cera jest szorstka i ma problemy z utrzymaniem nawilżenia.


Peeling enzymatyczny Collistar Perfect Skin Peeling

3. Collistar Pure Actives Glycolic Acid

110 zł

peeling oczyszczający do cery tłustej i mieszanej

Ten kosmetyk rekomendujemy osobom zmagającym się z trądzikiem. Jego naczelnym składnikiem jest bowiem kwas glikolowy, który jest genialny w złuszczaniu niepotrzebnych warstw skóry. 

Niesamowite w tym peelingu jest to, że gdy go testowałyśmy, nie musiałyśmy wcale… myć nim twarzy. Wystarczyło, że na dobrze oczyszczoną skórę aplikowałyśmy jakieś cztery krople, pobrane z buteleczki za pomocą pipety. 

Wyglądało to dosyć magicznie, zwłaszcza że po krótkim czasie przynosiło genialne efekty oczyszczonej skóry bez zaskórników.

U tych z nas, które zmagały się z “kaszką” na twarzy, dolegliwości minęły, a stany zapalne w pełni się uspokoiły. Przetłuszczanie nie było tak intensywne, a cera stała się jasna i jednolita.

Stosując kosmetyk należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie przed promieniami słonecznymi - krem z filtrem jak najbardziej wskazany.

Skóra nadmiernie wrażliwa może nie poradzić sobie z intensywnością składników tego produktu, dlatego polecamy go dla osób, które nie mają problemów z podrażnieniami. 


Dr Irena Eris Cleanology peeling enzymatyczny

4. Dr Irena Eris Cleanology

49 zł

delikatnie złuszczający Peeling Do skóry wrażliwej

Cera wrażliwa i sucha ucieszy się z delikatnego peelingu enzymatycznego od dr Ireny Eris.

Zawarta w nim papaina delikatnie, ale i skutecznie oczyści skórę z sebum i zaskórników. Wyciąg z endemicznej algi błękitnej na nowo odbuduje warstwę ochronną naskórka i wygładzi zastałe podrażnienia.

Peeling zachwycił te z nas, które do tej pory żyły w poczuciu, że procesy fizjologiczne ich twarzy są mało sprawne.

Przy systematycznym stosowaniu skóra oczyszczała się sprawniej i chętniej. O ile początkowo sięgałyśmy po Cleanology co drugi dzień, po jakimś czasie wystarczyły 2 peelingi w tygodniu.


Makeup Revolution Skincare Lactic Acid Hyaluronic Acid

5. Makeup Revolution Skincare 5% Lactic Acid + Hyaluronic Acid

33.90 zł

Peeling z kwasem mlekowym i hialuronowym

Ten peeling to objawienie. Z nim blizny potrądzikowe to nie koniec świata, nawet jeśli nie są już pierwszej świeżości. Nawet osoby, które z trądzikiem i przetłuszczaniem się twarzy walczą teraz, ten peeling enzymatyczny bardzo im tę walkę ułatwi.

Składniki aktywne tego peelingu to kwasy mlekowy i hialuronowy, które zmniejszają widoczność zaskórników i spowalniają produkcję sebum. Nawet te z nas, które mają suchą cerę i nadmiar martwego naskórka, poczuły znaczną różnicę.

Dzięki niemu skóra twarzy staje się rozjaśniona, a wszelkie przebarwienia mniej widoczne.

Co więcej ten peeling ma doskonałe działanie przeciwzmarszczkowe. Bajka!


Dermika HydroClean peeling enzymatyczny

6. Dermika HydroClean

32 zł

Peeling enzymatyczny jak mikrodermabrazja

Działanie tego produktu można podzielić na dwa etapy. Najpierw stymuluje on powstawanie kanałów wapniowych naskórka. Potem - za pomocą kwasów AHA zachęca te kanały do otwierania się i złuszczania. 

Kwasy AHA pochodzą z cytrusa australijskiego. Nawet ich niewielkie stężenie powoduje naprawdę genialny efekt.

Przed działaniem czynników zewnętrznych chroni ekstrakt z kwiatu lotosu, który w naturze ma niesamowitą zdolność do samooczyszczania.

Polecamy ten peeling do cery suchej, szczególnie kobietom, które straciły już nadzieję, że coś się poprawi.

Nawilżenie skóry jest widoczne już po pierwszym użyciu. Dlatego z czystym sumieniem obiecujemy - Twoja skóra będzie fantastycznie oczyszczona!


Dermedic Hydrain3 Hialuro

7. Dermedic Hydrain3 Hialuro

23.90 zł

peeling do twarzy o działaniu nawilżającym

Jeśli kiedykolwiek stosowałyście krem Dermedic Hydrain3, wiecie doskonale, jak niesłychanie nawilża on skórę.

Nie dziwi więc, że ten delikatny peeling enzymatyczny do twarzy z tej samej linii również będzie miał niezwykłe zdolności nawilżające.

Chociaż kobiety o każdym typie cery będą z niego zadowolone, to te z przesuszoną skórą zobaczą największą różnicę.

Kwas glikolowy zawarty w peelingu intensywnie oczyszcza skórę z zaskórników, sebum i zalegających w porach pozostałości.

Dzięki lekkiej, żelowej konsystencji, nie ma tu mowy o podrażnieniach mechanicznych. Peeling z powodzeniem mogą stosować posiadaczki delikatnej skóry. 

Działa najskuteczniej pozostawiony na skórze przez kilka minut. W tym czasie możesz zająć się czytaniem książki, podczas gdy peeling wykona swoje zadanie. Po jakimś czasie spłucz go porządnie wodą i osusz twarz. Gotowe.


FlosLek Laboratorium Dilated Capillaries

8. FlosLek Laboratorium Dilated Capillaries

22 zł

Najlepszy peeling enzymatyczny do cery naczynkowej

Posiadaczki cery naczynkowej często boją się peelingów do twarzy, bo intensywne pocieranie może zwiększyć widoczności czerwonych plamek. Nie jest to strach bezpodstawny, jednak z tym peelingiem enzymatycznym nic cerze naczynkowej nie grozi. 

Po pierwsze delikatnie się rozprowadza, więc nie ma naciskania i ścierania skóry. Bez konieczności tarcia wchłania się w skórę błyskawicznie i pracuje nad jej oczyszczaniem.

Konsystencja jest zresztą na tyle lekka, że równomierne rozprowadzenie produktu na twarzy nie sprawia najmniejszych trudności.

Po drugie peeling nawet nie jest perfumowany i mogą go używać osoby o bardzo delikatnej skórze. A efekt jest widoczny już po ośmiu minutach od nałożenia! Później można o nim zapomnieć nawet na kilka dni. 


FlosLek Pharma Anti Acne

9. FlosLek Pharma Anti Acne

19 zł

Dobry Peeling enzymatyczny do cery trądzikowej

Żeby oczyścić skórę z sebum i bakterii nie trzeba trzeć w nieskończoność, ale po prostu nałożyć peeling i odczekać.

FlosLek zadbał również o to, żeby twarze walczące z trądzikiem nie miały kolejnych infekcji bakteryjnych, bo w peelingu umieszczono kilka silnych składników antybakteryjnych i przeciwzapalnych. 

W tym produkcie bardzo spodobała nam się lekka konsystencja, która ułatwia rozprowadzanie produktu. Zaraz po użyciu twarz staje się odświeżona, dotleniona i gładka.

Naprawdę warto się też przekonać do sugerowanego przez producenta sposobu zdejmowania peelingu. Ścieranie go zwilżonym wacikiem (zamiast spłukiwania) dało wyraźnie lepszy efekt.

Cenimy fakt, że kosmetyki tej marki nie są testowane na zwierzętach.


Ziaja Sensitive Enzyme peeling

10. Ziaja Sensitive Enzyme peeling

9.90 zł

Najlepszy peeling enzymatyczny w najniższej cenie

Ten peeling to ulga dla cery wrażliwej, u której podrażnienie wywołuje choćby najmniejsze tarcie. W dodatku ta ulga naprawdę mało kosztuje. 

Głównym składnikiem produktu jest papaina, która dokładnie oczyszcza twarz bez ścierania. W peelingu nie znajdziesz żadnych barwników, silikonów, czy nawet olejów mineralnych. To kosmetyk w pełni ekologiczny, przyjazny dla Twojej skóry i nietestowany na zwierzętach.

Alantoina łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie. Po użyciu tego peelingu miałyśmy wrażenie, jakby nasze twarze otulał jakiś lekki obłoczek.

Podobało nam się też, że do aplikacji wystarczył jedynie delikatny masaż, a kosmetyku nie trzeba było używać częściej niż raz - dwa razy w tygodniu. 


Jak wybrać najlepszy peeling enzymatyczny

Przed wyborem odpowiedniego peelingu enzymatycznego należy koniecznie zapoznać się ze składem każdego z nich.

Niektóre peelingi są przeznaczone bowiem wyłącznie do pielęgnacji skóry mniej wrażliwej. Te jednak, które sprawdzą się na skórze wrażliwej, sprawdzą się też świetnie na innych cerach.

Kwasy AHA

Kwasy AHA, czyli np. glikolowy, mlekowy, jabłkowy, szikimowy, migdałowy działają wyłącznie na naskórek. Złuszczają jego martwe komórki naskórka, nawilżają, wygładzają i poprawiają koloryt. Jeśli ich stężenie jest duże, lepiej nie stosować ich na wrażliwą skórę twarzy. 

Kwasy BHA

Kwasy BHA, np. kwas salicylowy, mają działanie złuszczające, przeciwtrądzikowe i antybakteryjne. Są o wiele silniejsze od poprzednich, dlatego z łatwością przenikają przez sebum, odblokowują pory i oczyszczają gruczoły łojowe. Są idealne dla osób, zmagających się z trądzikiem, ale nieco mniej idealne dla cery ze skłonnością do egzemy. 

Enzymy roślinne

Wyciągi z owoców i kwiatów są delikatne i sprawdzą się nawet przypadku najdelikatniejszych cer. Zapewniają gruntowną eksfoliację, a jednocześnie nie podrażniają i są wybitnie delikatne. Z czystym sumieniem polecamy peelingi na ich bazie osobom nawet z najbardziej wrażliwą skórą. 

Peeling enzymatyczny to genialny pomysł, kiedy boisz się, że tradycyjny peeling wywoła na Twojej skórze zniszczenia. Brak mechanicznego tarcia to naprawdę niezwykła ulga dla wielu zmęczonych oczyszczaniem twarzy.

Oto lista najlepszych peelingów enzymatycznych. Wybierz odpowiedni dla Ciebie i ciesz się piękną skórą przez długi czas. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim z innymi!