8 Najlepszych Pilników Do Paznokci

Najlepsze pilniki do paznokci znajdziesz w ofercie Sephora Collection, OPI i Sally Hansen. Od szklanych, papierowych po metalowe - w zależności od Twojego wyboru możesz osiągnąć różne efekty. Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jak wybrać pilnik do paznokci, a w rankingu znajdziesz naszą selekcję najlepszych.

Pilnik do paznokci jest podstawowym przyborem do stworzenia idealnej bazy tradycyjnego manicure. Jednak jego zakup może okazać się niełatwym zadaniem.

Co odróżnia pilniki pilniki papierowe od metalowych? Jakie korzyści niesie szklany pilnik? Czy warto używać bloku polerskiego? Co oznacza wartość ziarnistości? Jeśli chcesz mieć piękne paznokcie i nie uszkodzić swojej płytki, musisz wybrać odpowiedni pilnik. W zależności od rodzaju jaki wybierzesz możesz albo sobie upiększyć albo rozdwoić paznokcie – i to permanentnie.

Sprawdziliśmy i przetestowaliśmy najpopularniejsze pilniki do paznokci na rynku i wybraliśmy osiem najlepszych. Stworzyliśmy też poradnik, który pomoże Ci dopasować pilnik do Twoich paznokci.

8 Najlepszych Pilników Do Paznokci

sephora colletion pilnik szklany

Sephora Collection Glass File: Najlepszy pilnik do paznokci

cena sephora

51.00 zł

Ten pilnik dociera do najtrudniejszych obszarów paznokci i delikatnie formuje idealny kształt. Delikatna powierzchnia nie zostawia ostrych krawędzi i nie powoduje rozdwajania płytki paznokciowej, ale jest na tyle ostra, że świetnie poradzi sobie ze ścieraniem tipsów. Może być poddany dezynfekcji.


OPI Flex

OPI Flex 220/280: Najlepszy pilnik papierowy

cena iperfumy

34.00 zł

Marka OPI należy do jednej z najbardziej profesjonalnych na polskim rynku. Ten pilnik papierowy nadaje się do wykonywania tradycyjnego manicure. Jedna strona jest ostrzejsza i dzięki niej możesz formować kształt, druga ma delikatną powierzchnię cierną, która tworzy idealny finisz.


Sally Hansen Ahead Of The Curve

Sally Hansen Ahead Of The Curve: Najlepszy pilnik szafirowy

cena iperfumy

20.00 zł

Ten pilnik do modelowania paznokci od Sally Hansen będzie Ci służyć przez lata. Został wyprodukowany z wytrzymałej stali nierdzewnej i możesz go bardzo łatwo dezynfekować. Zapewnia matowe, satynowe wykończenie przy każdym użyciu. Najlepszy do wstępnej obróbki paznokci przedłużanych.


Wilkinson Sword Manicure pilnik metalowy

Wilkinson Sword Manicure: Pilnik metalowy odporny na dezynfekcję

cena iperfumy

18.90 zł

Pilniki metalowe Wilkinson to najwyższa jakość sprężystej stali z dwoma gatunkami szafiru. Grubsza strona pilnika służy do formowania kształtu paznokci, delikatniejsza do późniejszego wygładzania. Jest odporny na korozję, nie rozdwaja płytki paznokciowej i może być dezynfekowany. Chociaż według producenta pilnik służy do obróbki paznokci naturalnych, my polecamy go do tipsów.


sephora polerka do paznokci

Sephora Collection: Najlepsza polerka do paznokci

cena sephora

21.00 zł

4-stopniowa polerka do paznokci ma wiele funkcji. Każda z kolorowych stron powinna być używana do innej operacji: turkusowa nadaje kształt, czerwona wygładza, różowa poleruje, a biała nabłyszcza.

Blok polerujący jest idealny do naturalnych paznokci. Sprawia, że są mocniejsze i zdrowsze. Świetnie sprawdzi się także podczas przygotowania płytki do rekonstrukcji.

Nadaje się dla początkujących i profesjonalistów. Jest bardzo praktyczny, bo pozwala uniknąć konieczności kupowania 4 różnych plików.


Bohemia Crystal Pilnik szklany

Bohemia Crystal: Pilnik szklany najwyższej jakości

cena iperfumy

13.10 zł

Idealny pilniczek do paznokci w kompaktowym rozmiarze, który możesz nosić ze sobą w torebce. Ma delikatną powierzchnię cierną i doskonale sprawdza się w przypadku naturalnej płytki. Idealne narzędzie do uzyskania smukłych, eleganckich paznokci.


Jericho Dead Sea Polerka do paznokci

Jericho Dead Sea Polerka do paznokci: Doskonale gładka płytka

cena iperfumy

9.40 zł

Materiał, z którego wykonany jest ten blok polerski, jest wyjątkowo delikatny, ale doskonale wyrównuje i poleruje płytkę paznokcia. Jest dość duży, dlatego wygodnie go obsługiwać. Błysk utrzymuje się nawet do miesiąca.


Sally Hansen Nail Shaper

Sally Hansen Nail Shaper: Pilnik papierowy w najlepszej cenie

cena iperfumy

9.99 zł

Takim pilnikiem możesz uformować pożądany kształt i uzyskać gładkie krawędzie. Nie niszczy naturalnej płytki i możesz go używać do wszystkich rodzajów paznokci: twardych lub miękkich. Jakości pilnika jest wysoka i nawet przy dużej częstotliwości piłowania, nie traci swoich właściwości.

Jak wybrać najlepszy pilnik do paznokci

W zależności od Twoich potrzeb, możesz potrzebować różnego rodzaju pilników do obróbki paznokci. Przy wyborze musisz zwrócić uwagę na dwa czynniki: typ i ziarnistość. Najpopularniejsze są cztery rodzaje pilników do paznokci:

Pilniki papierowe
Najbardziej podstawowe pilniki z prostym designem. Wbrew pozorom są bardzo skuteczne i świetnie sprawdzają się do obróbki paznokci żelowych i naturalnych. Zwykle są dwustronne i mają różną ziarnistość na każdej stronie. Dzięki temu ostrzejsza strona nadaje kształt paznokciom, a delikatna powierzchnia wygładza krawędź.

Pilniki Metalowe/ Pilniki Szafirowe
To najbardziej praktyczne ze wszystkich rodzajów pilników. Są znane ze swojej ścieralności, dlatego nie są rekomendowane do naturalnych paznokci. Szorstka warstwa powoduje rozdwajanie się paznokci. Działają za to rewelacyjnie na paznokciach z akrylu, żelu i innych sztucznych materiałach. Nie zużywają się tak szybko, mogą być dezynfekowane i nie potrzebują specjalnego traktowania.

Pilniki szklane
Szklane pilniczki do paznokci są zrobione z mielonych kryształów a ich delikatna powierzchnia jest idealna dla naturalnych paznokci. Są nie tylko świetne do nadawania kształtu paznokciom, ale także idealnie sprawdzają się jeśli chodzi o wyrównanie naturalnej płytki.

Bloki polerskie
Kolorowe bloki posiadają wszystko, czego potrzebujesz by wykonać w domu tradycyjny manicure. Każda strona ma inną ziarnistość i jest przeznaczona do innej funkcji: modelowanie, wyrównanie nawierzchni, wygładzanie i polerowanie. Każda z nich jest oznaczona numerem, który podpowie ci w jakiej kolejności używać polerki.

Różne rodzaje ziarnistości na pilnikach są podobne to tych na papierze ściernym. Zasada jest prosta: im mniejszy numer, tym bardziej szorstki pilniczek. Podstawowe parametry gradacji pilniczków to:

Szkodliwe na naturalnych paznokci

  • Gradacja 80: To najbardziej szorstka gradacja i jest bardzo szkodliwa na naturalne paznokcie. Można ich ewentualnie używać pilników o takiej ziarnistości przy sztucznych paznokciach, ale jest to raczej odradzane.
  • Gradacja 100: To także bardzo duża gradacja. Takim pilnikiem możesz jedynie modelować sztuczne paznokcie.

Nieszkodliwe na naturalne paznokcie

  • Gradacja 180: To najniższa gradacja jakiej możesz używać do piłowania naturalnych paznokci. Jednak jeśli twoje paznokcie są uszkodzone albo wrażliwe lepiej wybierz mniejszą ziarnistość.
  • Gradacja 240: Pilnik drobnoziarnisty o takiej gradacji jest łagodny i nie szkodzi płytce paznokcia, zaleca się używanie go do finiszu albo polerowania sztucznych paznokci.
  • Gradacja 500: To bardzo łagodna gradacja. To odpowiedni pilnik do polerowania paznokci żelowych lub akrylowych. Świetnie nadaje się do finiszu i łatwo usuwa nierówności, które mogły wystąpić przy użyciu pilniczka z gradacja 180.

Zobacz też: najtrwalsze lakiery do paznokci

To lista najlepszych pilników do paznokci. Wybierz najlepszy dla siebie i ciesz się pięknym manicure przez długi czas. Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim z innymi!